en
 

Очистные сооружения САО СВ "Флора" - инновационные технологии очистки сточных вод. (локальные и не только)

 

Очисні споруди.

Аналіз ринку та інноваційні технології очищення.

 

Експлуатовані в нашій країні промислові міські та локальні очисні споруди на 90% використовують біологічні технології очищення. И в цьому є логіка, тому що інші методи або не ефективні,  або - дорогі. В таких системах закладений основний принцип - природа природним чином регенерує  воду до її вихідного стану, в залежності від ступеня забруднення. Але, на жаль,  при цьому не враховуються такі фактори, як - час та умови регенерації. Деякі види забруднень води або стоків потребують роки очищення, а то і - століття. Прискорити процес у часі можливо за рахунок створення сприятливих умов. Здавалося б, даний факт - аксіома. Так чому на Україні та в країнах СНД дуже мало ефективних очисних споруд, на виході з яких - зливні стоки, відповідні за параметрами затвердженим нормативам?

Основна проблема такого підходу полягає в тому, що ми, люди, намагаємось за допомогою механіки керувати біологічними процесами, що залежать від великої кількості внутрішніх та зовнішніх факторів. Активний мул, який є основним переробником органічних відходів, що містяться в стоках, складається з бактерій, котрі народжуються, старіють, хворіють та гинуть. Ми намагаємось передбачити всі стадії та фактори, механізувати та автоматизувати їх, але на практиці -  це зробити достатньо важко.

Комунальні підприємства (водоканали) невеликих міст та населених пунктів частіше фінансово не спроможні утримувати сучасні лабораторії та досвідчених мікробіологів для контролю процесу. Та і лабораторії великих комунальних підприємств не завжди можуть запобігти порушенням технологічного процесу після викиду в систему несанкціонованих хімічних сполук, що потрапляють в стоки. Відповідно, живі істоти, що переробляють стоки, фактично можуть опинитися в умовах, що призведуть до їх загибелі. Такі події є основною причиною, через яку 90% біологічних систем очищення не працюють так, як спочатку були запроектовані.

 

Що робить природа, коли біологія не справляється з регенерацією води? Вона продовжує застосовувати інші методи, а точніше – комплекс методів для регенерації. Це – випаровування, опади, фільтрація та інші.

Пропонуємо розглянути процес фільтрації більш детально.

Фільтрувати воду крізь пісок та гравій людина навчилась давно. Крім того, для покращення процесу очищення вносяться і бактерії. Але належного ефекту наприкінці досягнути не вдавалось. Не цікавились питанням – Чому? Адже природа, закінчуючи важку процедуру очищення води,  застосовує до неї хімічні способи очищення. Проходячи крізь пісок та гравій, вода не губить важкі елементи. А позбувається їх лише проходячи крізь природні абсорбенти, такі як:  діатоміти, перліти, цеоліти. Людство давно навчилось використовувати абсорбенти - фільтри вугільні, цеолітові,  кізельгурові та інші. Але як правило їх використання обмежується, очищенням олив, пива, горілки, питної води. На очисних спорудах вони застосовуються дуже рідко, через те, що обсяги стоків що проходять крізь фільтра, були замалими, а регенерація абсорбенту – доволі важка. Саме ця проблема –особливість знайшла своє рішення в нових, на погляд багатьох спеціалістів, інноваційних каналізаційних очисних спорудах – Системах абсорбційної очистки стічних вод САО СВ «ФЛОРА».

Існуючий та новий інноваційний метод очищення стічних вод

співпадають та різняться  в наступному:

  1. Грубе очищення стандартно застосовується в типових схемах очисних споруд в залежності від складу стічних вод. Цей етап очищення однаково вміщує такі модульні елементи, як: решітки, жироловки, пісколовки та т.п.

 

  1. 2.   Мул, в  загально прийнятих біологічних системах, вирощується спеціально для привнесення в діючі аеротенки, що потребують жорсткого лабораторного контролю по вмісту розчиненого кисню з метою підтримання ідеальних умов для життєдіяльності мулу.
  2. 3.   У знову запроектованих очисних спорудах мул на локальних або промислових очисних спорудах не вирощується цілеспрямовано. Абсолютно природним способом відбувається і формування і розвиток бактерій, які природньо присутні в стічних водах. В САО СВ «Флора» цей процес підтримується насиченням води киснем. Кожні 18-20 діб відбувається автоматичне відкачування активного мулу з аеротенків. Саме такий термін, на думку спеціалістів, дозволяє зберігати в системі лише активний мул, надаючи можливість розвитку нової генерації.

Звісно, надана спрощена технологія біологічного очищення припускає, що концентрації активного мулу не буде достатньо для повного очищення стічних вод. І це дійсно так. Доочищення стічних каналізаційних вод відбувається за рахунок наступної абсорбційної фільтрації з використанням природніх абсорбентів, що фактично представляє собою природній процес регенерації води. Абсорбенти намиваються на спеціальні сітчасті елементи, що розташовані на фільтрах. Багатошаровість очисних сегментів та підтримання оптимального тиску в системі багатократно зменшують час регенерації води, і, як наслідок – пропускну здатність системи. Використання недорогих абсорбентів дозволяє відмовитись від їх регенерації на користь звичайної заміни, по досягненню їх забруднення. За допомогою оригінальної конструкції абсорбційного фільтру, грамотного підбору необхідних абсорбентів, в залежності від якості стоків, а також - сучасної автоматизації процесу, система забезпечує фактично повну аналогію природнього очищення води (стоків), без втрат корисних складових компонентів.

 

Кожні запроектовані очисні споруди унікальні, бо вони максимально враховують особливості стоків, будь то – промислових, будь то – побутових. При проектуванні, монтажу та будівництві очисних споруд враховуються всі фактори, що дозволяють отримати оптимального технічно-грамотного рішення. Але, в цілому, хотілося б виділити ряд переваг, що безумовно присутні в вище наданих нових технологічних рішеннях.

 

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ САО СВ «Флора»

1.    Гарантована відповідність якості стоків затвердженим нормативам ПДК для їх скидання в водойми або інші природні зони;

2.   Вартість каналізаційних очисних споруд, що побудовані на біологічній та механічному та біологічному очищенні з послідуючим абсорбційним очищенням, в середньому на 30-40% дешевше від загально прийнятих систем біологічного очищення;

3.  Енерговитрати та експлуатаційні витрати в середньому в 2 рази менше від загально прийнятих витрат по обслуговуванню аналогічних систем;

4.  Зменшення негативних проявів непередбачених викидів в стоки хімічно-агресивних речовин (хлор, хімікати, фосфати та інші), що призводять до загибелі бактерій в аеротенках, і, відповідно – до викиду в природні зони неочищених стоків;

5.  Невисокі вимоги до технічної підготовки обслуговуючого персоналу та зменшення негативного впливу людського фактору в управлінні процесом очищення.

 Всіх, хто зацікавився відносно простими, але – надійними технологіями –запрошуємо до професійного діалогу з метою реалізації ваших інженерних завдань по очищенню промислових та побутових стоків.

 

В будь якому випадку, вибір рішень залишається за Вами. Але те, що нас однозначно повинно об’єднувати – це бажання зробити світ краще!

 

Карелін Сергій Павлович 067-520-34-88; 099-916-89-29

 

Баннер на главной в контенте
lorem lorem