en
 

Фільтрація води та стоків з "Nat Water"

Проблеми фільтрації води є загальними та значимими для будь якого суспільства. А враховуючи стан систем водопостачання, водовідведення та очисних споруд в Україні, ці питання фактично постають в розрізі екологічної та життєвої безпеки.

       Комунальні підприємства України (в більшості випадків) в повній мірі, або наближено до неї, виконують очищення води з доведенням її до показників, які більш менш відповідають вимогам СанПіН. Але застарілість та зношеність водонапірних та розподільчих мереж значно погіршують якість води, яка транспортується до користувачів. Зазвичай, погіршення стосується таких показників як: кольоровість, каламутність, неприємні запах та присмак, заліза загального (йдеться про  трьохвалентне залізо - іржу).  Окрім цього, з метою запобігання розповсюдження епідемій, у воду додають хлорвмісні речовини, які знезаражують бактерії. Це вимушена міра, якій відсутня альтернатива. Але ж хлор є шкідливим для людського організму.

Як вирішуються зазначені проблеми якості води користувачами сьогодні:

 1. Фільтри - глечики. Вони забезпечують протікання води крізь картридж, затримують бруд та пісок, частково зменшують вміст хлору та важкі метали. Вугільні картріджи замінюються вручну при забитті. Картриджи треба завжди тримати наповненими водою для запобігання виходу з ладу.

      2. Проточні фільтри – вбудовуються в загальну мережу подачі води. Конструкція прибирає механічні забруднення та деякі         шкідливі речовини.

      3. Зворотній осмос з мінералізатором. Системи зворотнього осмосу фільтрують воду на молекулярному рівні, отримуючи дистилят. А для надання воді корисності використовують мінералізатор, який додає певний перелік мінералів. Вода після осмосу має характерний гіркуватий присмак.

Перші два типи фільтрів, в складі яких є вугілля, мають загальний недолік – неконтрольований процес появи вторинних бактерій, які з’являються (згідно досліджень) від 5 до10 діб від часу першого контакту з водою та насичення їх важкими металами та іншими забрудненнями, що призводить до погіршення якості води.

Недоліком технології зворотнього осмосу є її відносно велика вартість, як при закупівлі обладнання, так і при подальшій його експлуатації. Окрім цього – значні технологічні втрати води.

       Фахівцями групи підприємств «ГідроАвтоматизація» були проведені дослідження по використанню в системах очищення води технологій тонкошарових намивних фільтрів, за результатами яких були відпрацьовані певні технологічні новинки та конструкції, що були запатентовані в Україні.

       Ринку пропонується нова розробка фахівців групи підприємств «ГідроАвтоматизація» – фільтраційна установка для фільтрації у безперервному потоці води «Nat Water», принцип роботи якої базується саме на технології намивних фільтрів.  Удосконалена система фільтрації тонкошаровими намивними фільтрами одночасно зберігає та покращує органолептичні якості води, фактично відтворюючи природнє очищення без втрат корисних складових.

  Конструкція намивного фільтра передбачає:

 • можливість використання різнопланових фільтрувальних абсорбційних природніх матеріалів, які підбираються в залежності від вхідної якості та складу води, що підлягає фільтрації;
 • одночасне використання декількох шарів різноманітних фільтраційних матеріалів.

Зазначений фільтр може бути використаний і на промислових об’єктах, і для локальної фільтрації води за місцем користування (школи, садки, лікарні, житлові та нежитлові будинки, житлові комплекси, населені пункти, об’єднані громади, тощо).

Особливістю конструкції запатентованих виробів є можливість їх використання як в повністю автоматичному режимі, так і в спрощеній комплектації з ручним обслуговуванням.

Перевагою конструкції також є використання сипучих абсорбентів, що значно зменшує експлуатаційні витрати відносно інших технологій.

Фільтраційні установки «Nat Water» фільтрують:

 • механічні домішки (пісок, глину, іржу, тощо);
 • частково олієвмісні речовини;
 • органічні сполуки;
 • частково нітрати;
 • залізо (трьохвалентне);
 • частково пестициди, радіонукліди;
 • вільний хлор;

а також частково пом’якшує воду, покращує смакові органолептичні показники.

Запропоноване обладнання, в комплексі з іншим,

може вирішувати наступні завдання:

 • очищення річної води до якості, яка відповідає нормативам води питної;
 • очищення питної води з артезіанських свердловин та колодязів;
 • очищення технічної води;
 • очищення стоків промислових підприємств;
 • очищення стічної води до ПДК;
 • очищення інших рідин.

Обладнання для фільтрації, яке пристосоване для роботи в автоматичному режимі, контролює всі технологічні операції без втручання обслуговуючого персоналу.

Вищеназвана технологія фільтрації питних та стічних вод розроблена згідно існуючих вимог до умов експлуатації обладнання, яке розташоване в різних санітарних зонах. Технологія очищення доводить якості рідин до затверджених діючих нормативів.

Основні показники питної води доводяться до відповідності з нормативами ПДК: смак, запах, каламутність, кольоровість, жорсткість, мікрофлора та ін..

          Досягнена якість фільтрації стічних вод дозволяє використовувати відфільтровану воду для технічних та господарських потреб, в т.ч. поливу в системах зрошення.

 Розроблені технології очищення, модульний принцип організації монтажу та вітчизняне виробництво обладнання надають можливість вирішувати завдання фільтрації з оптимальними витратами та значним економічним ефектом.

Перед реалізацією проектів нами проводиться пробна фільтрація рідин в малих обсягах для визначення складових компонентів абсорбції та демонстрації отриманих результатів.

Директор ПП "ГідроАвтоматизація" Карелін С.П.

(067) 520-34-88, (099) 916-89-29

 

Баннер на главной в контенте
lorem lorem