Професійний підбір насосного обладнання

Не є проблемою витратити кошти на закупівлю насосу.
Проблема – отримати найкращий результат від придбання!
ДЛЯ ПІДБОРУ НАСОСІВ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ФАХІВЦІВ.

Практика власної реалізації більше 200-т проєктів реконструкцій об’єктів систем водопостачання з підвищенням енергоефективності в Україні підтверджує типовість помилки – неправильний вибір насосу, а саме – невідповідність характеристик насосу характеристикам системи як один з основних чинників значних перевитрат електроенергії. Саме ідеальний підбір робочої точки встановлюваного насоса забезпечує максимально можливий коефіцієнт корисної дії ККД. А будь-які відхилення від номіналу при експлуатації призведуть до зменшення ККД і, як наслідок, до обов’язкового підвищення питомої споживаної потужності (рис.1).

Рис.1 Зміна ККД насосу при відхиленні від номінальної робочої точки.

Виконати ідеальний підбір насоса, як правило, справа фахівців, і простіше за умов вільного виливу – роботи насоса з відкритою системою, коли витрата по трубі і гідравлічні втрати постійні, відповідно, натиск відомий і без змін.
Але навіть в цих випадках:
– коли використовуються насоси від виробників з меншим ККД (закупівля у постійних постачальників без аналізу ринку);
– якщо великі діапазони між номінальними характеристиками в наявному асортименті продукції;
– при значних прийнятих запасах напору,
– якщо не враховані особливості систем та експлуатації …
траплялись випадки збільшеного від оптимального споживання до 15-25%, особливо – якщо відхилення від номіналу було істотним.
У замкнутих системах водопостачання із змінним в часі споживанням (стандартна схема кінцевого споживання води) кращим рішенням проти додаткових витрат вважається використання перетворювачів частоти (далі – ПЧ), які дійсно (в порівнянні з простим дроселюванням – управлінням засувкою) істотно економніше. Але ця економія не завжди є максимальною. Чому?

Як приклад на рис.2 показано типове зміщення напірно-витратної характеристики насосу при зменшенні подачі води в систему з Qном. до Qпч і, відповідно – автоматичному зменшенні обертів насоса від Nном. до Nпч перетворювачем частоти. При цьому заданий напір (тиск) залишається незмінним. Залежно від ступеня неправильності підбору характеристик насоса для управління ПЧ, ККД (як показує практика реалізації проектів) може при цьому зменшуватися і на 35%, і більше. Важливим для підбору насоса або групи насосів, на які встановлюється ПЧ, є глибокий аналіз погодинної зміни витрат води системою, в т.ч. і її посезонна зміна. У підборі має значення навіть нахил витратно-напірної характеристики, в залежності від завдання. Але іноді для досягнення оптимального рішення робоча точка насоса усвідомлено підбирається з відхиленням від номінальної, але це вже високопрофесійні тонкощі боротьби за енергоефективність.

Рис.2 Зміна ККД насосу при використанні перетворювача частоти.

Загальноприйнята практика насосних станцій з каскадним управлінням (коли один насос працює з ПЧ, а решта – через плавні або прямі пуски підключаються / відключаються для підтримки заданого тиску в системі), часто так само видаляє систему від оптимальних енерговитрат.

САМЕ ЧЕРЕЗ ВИЩЕ ЗАЗНАЧЕНЕ –
ДЛЯ ПІДБОРУ НАСОСІВ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ФАХІВЦІВ.

 

>> ФОРМИ ОПИТУВАЛЬНИХ ЛИСТІВ ЗАВАНТАЖИТИ ТУТ